Repertuar spektakli teatralnych

DATA

REPERTUAR

25.03

/SOBOTA/

16:00-16:45

 

Teatr: Piotr Macyszyn

Tytuł: Cyrkolekcje Pana Pedrro

Nasz nauczyciel, to Pan Pedrro-Ktoś, komu nie jest wszystko jedno. Często w kapelusz się puka i cały czas czegoś szuka. Uwielbia jeść popcorn i czekoladę ale najbardziej lubi zabawę. Cyrkolekcje z tym Panem, ze sztuczek i wygłupów są znane, więc każdy popis swój dzisiaj daje, nawet gdy mu się nie udaje. Nikt nie gada, zęby zjada, każdy w ławce cicho siedzi.

Mali dorośli i duże dzieci, mogą być wywołani do odpowiedzi.

Wielka skrzynia i walizki mieszczą w sobie dziwne rzeczy. Jakie tam się kryją dziwy, strach jest ucznia oczywisty. Coś tam strzela i szeleści, cos znów spada, w górę leci. A gdy rzucasz, to kucasz, z dołu się wysoko wspinasz. Łapiesz, kręcisz, słów brakuje, wszystko na raz zapominasz. Bo jak wiadomo, cyrkowanie to nie jest łatwa sprawa, ale liczy uśmiech, humor i przepyszna zabawa. A najważniejsza jest nauka i nie są to brednie wyssane z kciuka. Bo nuda jest prosta a zabawa to sztuka!

29.04

/SOBOTA/

11:00-11:40

Teatr: Teatr Lalek Marka Żyły

Tytuł:  Walizki z Różnych Stron Świata

Spektakl pełen walizek, a walizki pełne lalek, bajek, historii i opowieści – z różnych krajów, czasów i miejsc (nawet takich , które nie istnieją). Pojawiają się bardzo różne lalki, a historie są raz śmieszne, innym razem trochę straszne! Spektakl nie ma końca, gdyż nowe historie w nowych walizkach pojawiają się cały czas.

Aktualnie można spotkać się z: Najsmaczniejszą  walizką – a w niej aromatyczna historia z Krainy Sera, Walizką pełną krasnoludków- historia o krasnoludku, który nauczył się latać.

Tajemnicza walizka, w której mieści się chyba z tysiąc historii ale lubi ona płatać figle. Walizka z czasów jaskiniowców – z jedynym na świecie, a niech to będzie niespodzianką!

27.05

/SOBOTA/

11:00-12:00

Teatr: Teatr Rawa

Tytuł: Niekończąca się historia

Władczyni Fantazjany, cudownej krainy marzeń, zapada na dziwną chorobę. Nikt nie umie jej wyleczyć. Posłańcy z najdalszych zakątków imperium, przynoszą Dziecięcej Cesarzowej, przerażającą  wiadomość: Fantazja jest w niebezpieczeństwie! Pochłania ją Nicość!

Czy Atreju, chłopiec, któremu powierzono misję Wielkiego Poszukiwania, odnajdzie lekarstwo i uratuję świat? Wspaniała opowieść o zaufaniu, odwadze i potędze wyobraźni. Nowatorska inscenizacja kultowej powieści dziecięcej Michaela Ende, stworzona w barwnej i niebanalnej  oprawie scenograficznej,  z wykorzystaniem japońskiego teatru ilustracji Kamishibai oraz teatru lalek

24.06

/SOBOTA/

11:00-12:00

Opis spektaklu:

Bajkomat to bardzo nietypowa maszyna, która daje dzieciom bajki. Dzięki niej w pewnym szarym i zwyczajnym miasteczku wcale nie jest smutno. Ale niestety któregoś dnia bajkomat się psuje. Czy bohaterowie z pomocą dzieci odnajdą sposób, aby go naprawić?

Na spektakl, pełen dowcipu, muzyki i barw , składają się 2 historie:

O niesfornym Jaśku, który dostrzega piękno w deszczowej pogodzie i o królestwie Bałaganu, w którym zaczynają się kłopoty z powodu zaginięcia małego pieska.

Wykorzystane tu zostały elementy teatru lalkowego, choć nie są to typowe pacynki, kukiełki oraz gra w żywym planie.

Autorzy spektaklu pragną zachęcić widzów, zarówno dużych jak i małych do twórczej zabawy z bajką, tą dobrze znaną z literatury, jak i tą wymyśloną w jednej chwili, zaklętą w zwykłych przedmiotach.

Na koncerty zapraszają:

Spółdzielczy Klub Sezam

 ul. Chorzowska 57B
32 282 25 10
sezam@bsm.bytom.pl