Szklana Przystań Młodych

Projekt „Szklana Przystań Młodych” pozwoli zapoznać się mieszkańcom Bytomia z różnorodnymi działaniami artystycznymi z wykorzystaniem szkła.

Na zajęciach będzie można zgłębić tajniki sztuki witrażowej, poznać rodzaje szkła, stosowanie farb witrażowych, wykonanie mozaiki witrażowej oraz wiele innych umiejętności związanych z pracą ze szkłem.

W ramach projektu planowane jest : – 96 godzin warsztatów tworzenia ze szkła w cyklu 32 spotkań 3 godzinnych w okresie marzec- czerwiec i wrzesień – grudzień 2023 roku, podczas których będziemy poznawać techniki artystyczne z wykorzystaniem szkła. – kupno niezbędnych sprzętów i materiałów do pracy artystycznej ze szkłem umożliwi uczestnikom zajęć naukę zdobienia szkła farbami witrażowymi, cięcia szkła i wytapianie w piecu, poprzez wyklejanie powierzchni szklanych mozaiką witrażową (np. tarcz zegarowych), aż po wykonywanie witraży metodą Tiffany’ego wg autorskiego projektu.

Szkło witrażowe i wszelkie techniki z nim związane są bardzo szlachetną i efektowną techniką, stosowaną od lat. Nie jest ona łatwa, ale tym bardziej daje dużo radości i satysfakcji z końcowego efektu. Uczy cierpliwości i wyrabia zmysł estetyczny, a wykonane dzieła są trwałe i będą latami cieszyć oczy.

Na zajęcia zapraszają:

Spółdzielczy Klub Relaks

 ul. Zabrzańska 78
32 281 20 37
relaks@bsm.bytom.pl