Mamy fantastyczną wiadomość do podzielenia się z Wami! 🌟 Zachęcamy Was gorąco do wzięcia udziału w głosowaniu na Budżet Obywatelski 2023! 👍 Chcemy razem wesprzeć dwa niesamowite projekty!

Wspólnie możemy wesprzeć dwa niesamowite projekty:

🏞 Projekt nr 42 – Bytomska Tężnia Solankowa: Inwestycja w dzielnicę Łagiewniki, która poprawi komfort życia i promuje integrację różnych pokoleń.

🎨Projekt nr 36 – Gryfno Kofeina: Inicjatywa wspierająca wartości kulturowe i więzi międzypokoleniowe, oferująca różnorodne warsztaty artystyczne.

👉 Razem możemy osiągnąć wiele! Głosujmy! https://bo.bytom.pl/glosowanie/oddaj-glos

Projekt nr 42- Bytomska Tężnia Solankowa – to inwestycja planowana w dzielnicy Łagiewniki.

Czas odświeżyć rzeczywistość i poprawić komfort życia. Każdy głos ma ogromne znaczenie, ponieważ każda inwestycja przekłada się na nasze dobro. Prosimy Was, nie pozostawajcie obojętni – zainteresujcie się tym ważnym tematem. Wasz udział ma realny wpływ – prosimy Was o wsparcie projektu o numerze 42! 💪 Znajdziecie poniżej wizualizację, która przedstawia, jak ta inwestycja będzie prezentować się oraz miejsce, gdzie zostanie zrealizowana.

Projekt zakłada stworzenie Bytomskiej Tężni Solankowej w Parku Amendy. Planujemy zakup, dostawę oraz montaż Tężni ze zbiornikiem podziemnym. Co więcej, w planach jest również wybudowanie altany o średnicy 6 m z pergolami. Całość uzupełnią 18 nowych ławek oraz monitoring z 2 kamerami. Park zostanie oświetlony dzięki 8 nowym latarniom. Nawierzchnia pokryta kostką zostanie estetycznie wyodrębniona obrzeżami. Dodatkowo, teren zostanie zazieleniony wokół tężni, a także przywrócona zostanie zielen po pracach ziemnych.

Ten projekt to nie tylko ogólnodostępna, nieodpłatna tężnia solankowa. To przede wszystkim idealne miejsce na spędzanie czasu na świeżym powietrzu, promujące integrację mieszkańców różnych pokoleń. Tężnia oferuje również korzyści zdrowotne, a otaczające ją powietrze wzbogacone jest w cenne mikroelementy, takie jak jod, brom, magnez, wapń, krzem, potas i żelazo. Ponadto, ma kluczowe znaczenie w walce z zanieczyszczeniem powietrza i stanowi prawdziwą oazę spokoju w środku miejskiego zgiełku.

Wasze głosy i wsparcie są niezastąpione. Wspólnie możemy uczynić naszą dzielnicę jeszcze piękniejszą i bardziej przyjazną dla wszystkich.

Projekt nr 36 – Gryfno Kofeina

Chcielibyśmy przedstawić Wam istotną i pełną kreatywności inicjatywę, która ma na celu wspieranie wartości istotnych dla wychowania obecnych i przyszłych pokoleń. Gryfno Kofeina to propozycja, która skierowana jest zarówno do dzieci, młodzieży, jak i Seniorów. Naszym celem jest stworzenie miejsca, gdzie każdy, niezależnie od wieku, może rozwijać swoją kreatywność i aktywność kulturową.

Chcemy, aby nasz projekt przyczynił się do zacieśnienia więzi międzypokoleniowych, co będzie korzystne zarówno dla osób starszych, jak i dla młodszych. Nasza inicjatywa ma na celu integrować różne grupy wiekowe, promując wzajemne zrozumienie, życzliwość i dobro. Chcemy, aby życie nabrało nowego sensu poprzez sztukę, która jest istotna dla każdego z nas.

Gryfno Kofeina to miejsce, gdzie można rozwijać się zarówno fizycznie, poprzez różnego rodzaju zajęcia warsztatowe, jak i intelektualnie, dzięki ciekawym zajęciom artystycznym. Oferujemy bezpłatne warsztaty z wielu dziedzin, takie jak plastyka, malarstwo, muzykoterapia, czy taniec. Nasza inicjatywa ma na celu stworzenie przestrzeni, która inspiruje do rozwoju i odkrywania piękna sztuki.

Dołączcie do naszej inicjatywy i razem zmienimy nasze miasto na lepsze!