Wspierając Bytomską Kulturę  mamy wielką przyjemność  zaprosić  Państwa w dniu 8 marca 2022 roku o godz.18.30 do Spółdzielczego Klubu Sezam BSM przy ul. Chorzowskiej 57b w Bytomiu, gdzie odbędzie się otwarcie wystawy prac Bytomskiej artystki fotograf – Veroniq Zafon , której autorka nadała tytuł: „ŚWIAT NA POINTACH 100 ODSŁON KOBIETY„.

W trakcie trwania wydarzenia w okresie od 08 marca 2022r.  do 08 kwietnia 2022 rok zostanie zaprezentowane 100 prac autorki – WSTĘP WOLNY.

 ”(…)W fotografiach Veroniq Zafon  składających się na album „World in Point Shoes” dotykamy bardzo wyraźnie owego stanu zawieszenia, tym razem pomiędzy tym, co stanowi niewyczerpany temat sztuki – aktu kobiecego, a ukonkretnieniem owego tematu w czarno-białych zdjęciach(…) .Ciało staje się nośnikiem duchowości, materia „przeaniela” w zapadający w pamięć obraz kształtu jedynie sugerującego realny moment wykonania konkretnego zdjęcia. Piękne postaci w pięknych pozach trwają ponad czasem i przestrzenią, ulegają dematerializacji zachowując w sobie tak poszukiwany przez klasyków pierwiastek absolutnego, pomnożonego przez kobiecość piękna (…)”.

Autor Waldemar Okoń Poeta, historyk sztuki, krytyk artystyczny