Głosowanie na Bytomski Budżet Obywatelski 2021/2022 rozpoczęte!
W tym roku wspieramy dwa projekty!
Pierwszy – nr 21 – to nasze szczególne „oczko”, a jest nim budowa wielofunkcyjnego boiska sportowego na terenie os. Arki Bożka.
Zgłoszony przez Mieszkańców projekt zakłada przebudowę istniejącego boiska do piłki nożnej na boisko wielofunkcyjne godne XXI wieku!
W planach jest wymiana asfaltowej nawierzchni, oraz nowe wyposażenie – bramki, kosze do koszykówki, siedziska, kosze na śmieci, tablice oraz ogrodzenie piłkochwytowe.
Przewidywane są też prace polegające na uporządkowaniu i właściwym przygotowaniu terenu okalającego, czyli: niwelacja terenu (skarpy), wywóz ziemi, remont ciągów pieszych (schodów) czy założenie trawnika z siewu. Projekt zakłada także montaż betonowego stołu do tenisa stołowego oraz 2 stanowiska do gry w szachy.
Będzie sportowo i bardzo zdrowo!
Drugi – nr 9 – wspierany przez nas projekt ma na celu popularyzację kultury i sztuki poprzez organizację pokazów filmowych, które będą odbywać się w Spółdzielczych Klubach.
Założeniem jest organizacja cyklu spotkań filmowych, podczas których wyświetlanie filmów będzie połączone z warsztatami odbywającymi się dwa razy w miesiącu. Jest to wspaniała forma spędzenia wolnego czasu w gronie bliskich i znajomych!
Wśród przygotowanych projekcji znajdą się produkcje światowej sławy reżyserów, które zyskały uznanie wśród krytyków, jak również rodzime produkcje warte obejrzenia. Po seansie będą odbywały się warsztaty (taniec, teatr, sztuka manualna, fotografia, literatura, muzyczne, zajęcia kulinarne, zajęcia sportowe – judo, karate, zdrowy tryb życia) nawiązujące do tematyki obejrzanego filmu.
Głosowanie odbędzie się w dniach 27 września – 11 października.
Już raz pokazaliśmy na co nas razem stać! Pokażmy i teraz 😊