Mieszkańcu, do 30 września br. trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021.
Obowiązkową metodą jest samospis internetowy. Wejdź na stronę https://spis.gov.pl/ i wypełnij formularz spisowy.
Spisanie się przez Internet daje możliwość wzięcia udziału w Loterii i wygranie atrakcyjnych nagród! Wejdź na stronę https://spis.gov.pl/ i spisz się w dogodnej dla siebie chwili.
  • Pobierz unikatowy kod uprawniający do udziału w Loterii
  • Zgłoś go na stronie https://loteria.spis.gov.pl/
  • Przyjmowanie zgłoszeń do Loterii trwa od 22 kwietnia 2021 r. do 7 lipca 2021 r.
Jeżeli nie masz dostępu do komputera/Internetu zadzwoń na infolinię: 22 279 99 99 i spisz się przez telefon lub odwiedź najbliższy urząd gminy, gdzie na czas trwania spisu, urzędy gmin przygotowały specjalne miejsca spisania się przez Internet.
Stanowisko do samospisu dostępne jest również w siedzibie Urzędu Statystycznego w Katowicach (po wcześniejszym umówieniu wizyty telefonicznie pod numerem 32 77 91 233).
Jeśli nie spiszesz się przez Internet ani przez telefon, skontaktuje się z Tobą rachmistrz telefonicznie dzwoniąc z numeru 22 828 88 88 lub 22 279 99 99, aby przeprowadzić spis. Zgodnie z ustawą nie możesz odmówić mu przekazania danych. Z uwagi na epidemię wywiady bezpośrednie nie będą realizowane do odwołania.
Możesz potwierdzić tożsamość rachmistrza spisowego, dzwoniąc na infolinię spisową 22 279 99 99 lub sprawdzając na stronie https://rachmistrz.stat.gov.pl/formularz/
Pamiętaj, że udział w spisie to Twój obowiązek wynikający z ustawy o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r. Odmowa udziału w spisie powszechnym grozi karą grzywny na podstawie art. 57 ustawy o statystyce publicznej.