Po kilku latach przerwy mieszkańcy ponownie będą mogli zadecydować na co przeznaczyć część miejskich pieniędzy. Na ten cel zagwarantowano aż 4 mln zł.

W tym roku Bytomska Spółdzielnia Mieszkaniowa proponuje wykonanie wielofunkcyjnego placu zabaw mieszczącego się przy ul. Grota Roweckiego 21-25 na Administracji nr 1.

Dzięki tej inwestycji najmłodsi mieszkańcy zyskają atrakcyjne miejsce do zabawy i ćwiczeń na świeżym powietrzu, co w dobie powszechnego dostępu do komputerów i Internetu jest wręcz nieocenione. Huśtawki, piaskownica, zjeżdżalnia, ważki, urządzenia edukacyjne, równoważnie, walce, wieże, przejazdy szynowe, karuzele,  wszystko to  sprzyja rozwojowi a także pozwala w pozytywny sposób spożytkować nadmiar radosnej energii.

Plac zabaw to wbrew pozorom nie tylko strefa dla dzieci. Dorośli, którzy przyprowadzili tam swoje potomstwo, czy też babcie i dziadkowie także w miły sposób  spędzą czas na dobrze zagospodarowanej przestrzeni. Kto z nas nie lubi usiąść na ławce i cieszyć się wraz z dziećmi, które na pewno docenią takie miejsce. Przewidywany koszt projektu to kwota ok. 300.000,00 zł.

W tym miejscu pragniemy także wspomnieć o naszym drugim projekcie – „Plenerowej strefie aktywności fizycznej” przy ul. Chorzowskiej 29a, który niestety z przyczyn formalnych – tereny nie są własnością Gminy Bytom – nie został zakwalifikowany do kolejnego etapu.

Dlatego nie zmarnujmy swojej szansy – to my mieszkańcy Bytomia decydujemy jak będzie wyglądało nasz miasto.

Pamiętajmy, że możemy oddać swój głos podczas odbywających się wyborów parlamentarnych. Nie wymaga to dodatkowych wysiłków z Państwa strony. W lokalach wyborczych będą umieszczone dedykowane urny na głosy Budżetu Obywatelskiego.

Projekt popierany przez BSM to plac zabaw na terenie pomiędzy budynkami mieszczącymi się przy ul. Grota Roweckiego 21-25 od strony ul. Godulskiej. Aby oddać głos na tę inwestycję należy zaznaczyć znakiem „X” pozycję nr 35 na liście do głosowania.

Jeśli jednak wolimy oddać głos inaczej, to mamy taką możliwość. W dniach od 13 do 28 października  będzie można zagłosować również drogą elektroniczną – na stronie internetowej.

Liczymy na Państwa mobilizację w tym ważnym dla nas wszystkich projekcie. W Budżecie Obywatelskim może uczestniczyć każdy mieszkaniec. Nie jest wymagane zameldowanie. Nie trzeba być osobą pełnoletnią. Głosować mogą też osoby małoletnie za pośrednictwem rodzica lub opiekuna prawnego. Mamy szansę zyskać dobrze zagospodarowane otoczenie dla naszych najmłodszych mieszkańców. Dajmy im szanse możliwości dobrego spędzania czasu  w bezpiecznym i ogrodzonym miejscu.


Formularze do głosowania, a także wzór zgody opiekuna prawnego na udział osoby małoletniej w głosowaniu, będą dostępne:

  1. w formie elektronicznej do pobrania i wydruku na stronie internetowej www.bytom.pl pod hasłem „Bytomski Budźet Obywatelski” od godz. 8:00 13 października 2019r.;
  2. w formie papierowej od 13 października 2019r. do pobrania w punktach konsultacyjnych, które zostaną opublikowane na stronie internetowej www.bytom.pl po hasłem „Budżet Obywatelski” oraz w Biuletynie Informacji Publicznej, w godzinach ich urzędowania.