Prawie każde osiedle posiada plac zabaw. Właściwie trudno myśleć o zasobach mieszkalnych Spółdzielni bez miejsca dla dzieci do zabawy na zewnątrz. Plac zabaw jest także jej wizytówką – jego stan oraz wyposażenie widzą przechodnie i rodzice. To, jak wygląda, mówi dużo o samym Zarządcy i decyduje o pierwszym wrażeniu.

W dniach 15-18. lipca sanepid przeprowadził kontrole placów zabaw i piaskownic na terenach Bytomskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Piasek jest czysty, zaś huśtawki i karuzele – bezpieczne.

Przedmiotem kontroli sanitarnej był stan sanitarno-techniczny piaskownic, a także czystości piasku sprawdzany pod kątem obecności widocznych zanieczyszczeń oraz bakterii i jaj pasożytów, stanowiących zagrożenie dla zdrowia. Warto wskazać, że pasożyty mogą wywołać groźne choroby – toksoplazmozę, którą można się zarazić przez kontakt z odchodami kota i toksokarozę, którą wywołuje glista psia, znajdująca się w psich odchodach.

Dlatego z przyjemnością informujemy, że stan techniczny spółdzielczych placów zabaw oraz piaskownic nie budzi zastrzeżeń Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego.

Zdrowie naszych najmłodszych mieszkańców jest dla nas najważniejsze.