Planowane prace modernizacyjne na bytomskiej sieci ciepłowniczej

Informujemy, że Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Bytomiu (PEC) w terminie od 31 maja do 19 czerwca 2026 r. będzie prowadzić prace modernizacyjne na głównych odcinkach miejskiej sieci ciepłowniczej. Jest to jedna z największych inwestycji remontowych realizowanych w ostatnich latach na kluczowych elementach systemu ciepłowniczego miasta Bytomia.

Celem prowadzonych prac jest zwiększenie bezpieczeństwa oraz niezawodności dostaw ciepła dla mieszkańców w kolejnych latach.

W związku z realizacją inwestycji konieczne będzie czasowe wyłączenie podstawowego źródła ciepła. Dostawy ciepłej wody użytkowej będą jednak utrzymywane dzięki wykorzystaniu źródła pomocniczego oraz mobilnych kotłowni.

Pomimo podjętych działań mogą wystąpić przejściowe zakłócenia lub chwilowe ograniczenia w dostawie ciepłej wody użytkowej. Zakres i skala prowadzonych robót wymagają bowiem czasowych zmian w układzie zasilania sieci ciepłowniczej.

Służby techniczne PEC będą na bieżąco monitorować przebieg prac oraz funkcjonowanie systemu ciepłowniczego, dokładając wszelkich starań, aby ograniczyć ewentualne niedogodności dla mieszkańców do minimum i jak najszybciej realizować kolejne etapy inwestycji.