Uniwersytet Śląski w Katowicach serdecznie zaprasza do udziału w 3. Śląskim Festiwalu Nauki KATOWICE. Wydarzenie to, realizowane wspólnie z władzami miasta i innymi uczelniami regiony, odbędzie się 11 – 14 stycznia 2019 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym oraz w Teatrze Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego.

W szczególności poleca się  Państwa uwadze realizowany w ramach Festiwalu projekt OFF Science, czyli Przegląd Garażowych Wynalazków. OFF Science zawita na Festiwalu już po raz drugi. Wzorem poprzedniej edycji ŚFN chce pokazać publiczności odwiedzającej MCK dokonania specyficznej kultury technicznej, jaką jest działalność wynalazców – entuzjastów. Przedsięwzięcie kierowane jest do osób, które pasjonują się wynalazczością i na własną rękę próbują urzeczywistnić swoje koncepcje.

Prosi się  także o rozpowszechnianie wśród Państwa społeczności informacji o plebiscycie OFF Science. Autorzy najciekawszych wynalazków  i rozwiązań technicznych zaprezentują swoje pomysły w przestrzeni festiwalowej w Międzynarodowym Centrum Kongresowym 13 stycznia 2019 roku. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 10 grudnia 2018 roku. W tegorocznej edycji Przeglądu Garażowych Wynalazków przyznane zostaną trzy atrakcyjne nagrody: nagroda publiczności ŚFN, nagroda komisji festiwalowej oraz nagroda mediów.

Regulamin konkursu i formularz zgłoszeniowy są dostępne na stronie http://www.slaskifestiwalnauki.pl/off-science-0. W razie pytań prosimy o kontakt mailowy pod adresem sfn@us.edu.pl.